Το αναλυτικό πρόγραμμα 7ης έως 16ης «στροφής» της Σούπερ Λίγκας 1
Πότε θα διεξαχθούν τα ντέρμπι των εν λόγω αγωνιστικών
Το Διοικητικό Συμβούλιο της Σούπερ Λίγκας 1 συνεδρίασε την Παρασκευή και βασικό θέμα αποτέλεσε η έγκριση του προγράμματος για τις αναμετρήσεις από την 7η έως και τη 16η αγωνιστική, μέχρι τη διακοπή δηλαδή των Χριστουγέννων.
Έτσι, προέκυψαν και οι ημερομηνίες για τα ντέρμπι που θα γίνουν σε αυτές τις αγωνιστικές, με τον Ολυμπιακό να υποδέχεται την ΑΕΚ στις 27 Οκτωβρίου, στις 3 Νοεμβρίου ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό και στις 10 του επόμενου μήνα θα αναμετρηθούν ΠΑΟ και ΑΕΚ.
Την 1η Δεκεμβρίου ο Ολυμπιακός θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης».
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
7η αγωνιστική
Σάββατο (19/10)
Ολυμπιακός – ΟΦΗ (19.30)
Παναιτωλικός – ΑΕΛ (20.00)
Κυριακή (20/10)
Ξάνθη – Άρης (17.00)
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης (17.15)
ΠΑΟΚ – Λαμία (18.00)
ΑΕΚ- Βόλος (19.30)
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός (20.00)
8η αγωνιστική
Σάββατο (26/10)
ΟΦΗ – Ξάνθη (17.15)
Βόλος – ΠΑΟΚ (19.30)
Κυριακή (27/10)
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ (15.00)
Ατρόμητος – Πανιώνιος (17.00)
Άρης – Παναιτωλικός (17.15)
Ολυμπιακός – ΑΕΚ (19.30)
Δευτέρα (28/10)
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία (19.30)
9η αγωνιστική
Σάββατο (2/11)
Πανιώνιος – Άρης (19.30)
Ξάνθη – Ολυμπιακός (20.00)
Κυριακή (3/11)
ΑΕΛ – ΟΦΗ (15.00)
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης (17.00)
ΑΕΚ – Ατρόμητος (19.30)
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (20.00)
Δευτέρα (4/11)
Λαμία – Βόλος (20.00)
10η αγωνιστική
Σάββατο (9/11)
Βόλος – Παναιτωλικός (17.15)
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ (19.30)
Κυριακή (10/11)
Άρης – Αστέρας Τρίπολης (15.00)
Ξάνθη – Πανιώνιος (17.00)
Ολυμπιακός – Ατρόμητος (17.15)
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ (19.30)
Δευτέρα (11/11)
ΑΕΛ – Λαμία (19.30)
11η αγωνιστική
Σάββατο (23/11)
Πανιώνιος – Ολυμπιακός (19.30)
Λαμία – Ξάνθη (20.00)
Κυριακή (24/11)
Ατρόμητος – ΟΦΗ (17.00)
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος (17.15)
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ (18.00)
ΑΕΚ – Άρης (19.30)
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός (19.30)
12η αγωνιστική
Σάββατο (30/11)
Πανιώνιος – Παναιτωλικός (17.15)
ΟΦΗ – ΑΕΚ (19.30)
Κυριακή (1/12)
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης (15.00)
Ξάνθη – Ατρόμητος (17.00)
ΑΕΛ – Βόλος (17.15)
Άρης – Λαμία (17.15)
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (19.30)
13η αγωνιστική
Σάββατο (7/12)
ΠΑΟΚ – Ξάνθη (18.00)
ΑΕΚ – Πανιώνιος (19.30)
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός (20.00)
Κυριακή (8/12)
Λαμία – ΟΦΗ (17.00)
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ (17.15)
Ατρόμητος – Άρης (19.30)
Βόλος – Παναθηναϊκός (19.30)
14η αγωνιστική
Σάββατο (14/12)
ΟΦΗ – Άρης (17.15)
Παναθηναϊκός – Λαμία (19.30)
Ξάνθη – ΑΕΚ (20.00)
Κυριακή (15/12)
ΑΕΛ- Ατρόμητος (15.00)
Βόλος – Πανιώνιος (17.15)
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός (19.30)
Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ (19.30)
15η αγωνιστική
Τετάρτη (18/12)
Ξάνθη – Παναιτωλικός (17.00)
Ολυμπιακός – ΑΕΛ (17.15)
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός (17.15)
ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης (19.30)
Ατρόμητος – Λαμία (19.30)
Πέμπτη (19/12)
Άρης – Βόλος (17.15)
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ (19.30)
16η αγωνιστική
Σάββατο (21/12)
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη (19.30)
Λαμία – ΑΕΚ (19.30)
Κυριακή (22/12)
ΑΕΛ – Πανιώνιος (15.00)
Παναιτωλικός – ΟΦΗ (17.00)
Βόλος – Ολυμπιακός (17.15)
Παναθηναϊκός – Άρης (19.30)
Δευτέρα (23/12)
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος (18.00)