HomeΣΠΟΡΝιόπλιας: «Ήμασταν πολύ καλύτεροι»

Νιόπλιας: «Ήμασταν πολύ καλύτεροι»

Παράπονα για τη διαιτησία και από τον τεχνικό του ΟΦΗ

Για ήττα του ΟΦΗ σε ματς όπου ο αντίπαλος δεν έκανε ούτε υποψία ευκαιρίας έκανε λόγο ο τεχνικός των Κρητικών Νίκος Νιόπλιας, μετά το 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης, την Τρίτη, για την 1ηαγωνιστική των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του, ενώ παραπονέθηκε για τον μη καταλογισμό πέναλτι που ζήτησε στα τελευταία λεπτά η ομάδα του.

«Χάσαμε ένα παιχνίδι, στο οποίο ο αντίπαλος δεν έκανε ούτε υποψία ευκαιρίας. Ημασταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι. Αυτό που είδα απο την ομάδα μου, μου έδωσε κουραγιο για τη συνέχεια» ανέφερε ο Νικος Νιόπλιας μετά τη λήξη, ενώ στη συνέχεια αναφέρθηκε στη φάση στα τελευταία λεπτά, όπου σύμφωνα με τους Κρητικούς ο διαιτητής Μακρυπόδης έπρεπε να καταλογίσει πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Βουό. «Υπήρχε πέναλτι και έπρεπε να το δώσει.

Ήμασταν πολύ καλύτεροι απο τον αντίπαλο. Μαγκιά τους που μας κέρδισαν χωρίς να κάνουν φάση. Εγώ είμαι ικανοποιημένος απο αυτό που είδα απο τους παίκτες μου».