HomeHL-SportsΠ.Ο.Ατσαλένιου Ατρόμητος Πειραιά 1-1

Π.Ο.Ατσαλένιου Ατρόμητος Πειραιά 1-1

Ισόπαλοι 1-1 ήρθαν ΠΟΑ και Ατρόμητος Πειραιά στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία της αναμέτρησης, αλλά με τις πιο σημαντικές ευκαιρίες να ανοίκουν στους φιλοξενούμενους.

Στο 3′ η ομάδα του Πειραιά λίγο έλειψε να κάνει το 0-1, όταν η κεφάλια του Τσαθά πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στην συνέχεια ο Ατσαλένιος στην πρώτη ευκαιρία του στο παιχνίδι άνοιξε το σκορ, πιο συγκεκριμένα στο 18′ μετά την εκτέλεση φάουλ του Κερμανίδη ο Μαζιώτης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες ήταν σε ρηχά νερά δίχως να δημιουργήσουν ευκαιρίες μέχρι το  61΄ όταν με την  κοντινή κεφαλιά του Τζωρτζάτου ο Ατρόμητος Πειραιά έκανε το 1-1.Το σύνολο του Μανώλη Σκυβαλου προσπάθεισε να απειλήσει την εστία τον αντιπάλων με γεμίσματα στην μεγάλη περιοχή, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

ΠΟΑ: Μανουσάκης, Καρβελάς, Παπαδομιχελάκης, Πολυζάς, Ρωμανάκης, Φραγκιαδάκης (83΄Κενδριστάκης), Κερμενίδης, Μαζιώτης (72΄Καμπόσος), Καρλίτος, Αλέν, Πετράκης (72΄Πατηνιώτης)

Ατρόμητος Πειραιά: Ι. Γαβαλάς, Βυζανιάρας, Γ. Γαβαλάς, Τζωρτζάτος, Κωτσάλας, Σαμιώτης, Τσαραούσης (84΄Νικολόπουλος), Φιλιμέγκας (65΄Φυσαράκης), Δανασής, Ντάφλας, Τζαθάς (93΄Παλάτσιος)