HomeHL-SportsΦιλική ήττα για τον Ηρόδοτο

Φιλική ήττα για τον Ηρόδοτο

Οι νεοφώτιστοι της Β' Εθνικής έχασαν 1-0 από τον Εδεσσαϊκό

Δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα έκανε την Κυριακή  ο Μανώλης Παπαματθαιάκης στη φιλική ήττα του Ηροδότου απο τον Εδεσσαϊκό με 1-0.

Οι γηπεδούχοι, που θα αγωνιστούν και την προσεχή σεζόν στη Γ’ Εθνική, πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Παπαγεωργίου στο 20ό λεπτό.

Για τους νεοφώτιστους της Β’ Εθνικής ο Κρητικός τεχνικός χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους παίκτες του.

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Ηλίας Σαπάνης): Γκαρακλίδης, Μωυσίδης, Προύντσης, Παπαγεωργίου, Ντόγος, Σολειμεζόγλου, Παπαδημητρίου, Αβραμίδης, Κιόρτσης, Καραγιάννης, Ταουσιάνης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Βόλτσης, Πούπης, Τούφας, Καρακούτης, Μεταξάς, Τσουμάγκας, Χαραβατίδης, Σφέτκος, Μαυρόπουλος, Πασσάλης, Τσιάκαλος.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Κασαπάκης, Αυγενικού, Σμυρλής, Μυλωνάς, Φραγκουλάκης, Κωνσταντινίδης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Κουράκης, Προβυδάκης, Φραγκουλάκης (73′ Αμαραντίδης), Κωνσταντινίδης (60′ Παναγιωτάκης), Μάκο, Αργκιλέσι, Κανδηλάκης (60′ Φουκαράκης), Μωραΐτης, Μπάμπης (66′ Νικηφόρος), Δαμιανάκης, Κοντογιάννης.