HomeHL-SportsΑγχωμένος, αλλά ευτυχισμένος ο Βασίλης Κουτσιανικούλης

Αγχωμένος, αλλά ευτυχισμένος ο Βασίλης Κουτσιανικούλης

Ο άσος του ΟΦΗ εξήγησε ότι οι παίκτες καταλαβαίνουν το βάρος του στόχου της ανόδου

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής ο ΟΦΗ, επικρατώντας με 2-1 του Πανσερραϊκού στις Σέρρες.

Τη νίκη «σφράγισε» με γκολ του ο Βασίλης Κουτσιανικούλης, ο οποίος αναφέρθηκε στην επιστροφή του στο σκοράρισμα, αλλά και στους φετινούς στόχους της ομάδας.

Όπως εξήγησε, υπάρχει το άγχος ότι φέτος θα πρέπει να έρθει η άνοδος, αλλά όλοι οι παίκτες γνωρίζουν πού βρίσκονται και είναι αισιόδοξοι ότι θα επιτευχθεί.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κρατική τηλεόραση:

-Νίκη για τον ΟΦΗ σε μια δύσκολη έδρα…

«Κάθε πρεμιέρα είναι δύσκολη. Για μας λίγο περισσότερο, γιατί ήταν εκτός έδρας.

Σε μια δύσκολη έδρα. Ευτυχήσαμε να πετύχουμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, που το κυνηγήσαμε πάρα πολύ, από τα πρώτα λεπτά. Πιέσαμε πάρα πολύ τον αντίπαλο.

Ηρθε το γκολ και από τη στιγμή που βάλαμε και άλλο ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν λίγο πιο εύκολο για εμάς».

-Το πανηγύρισες, με ένα ξεχωριστό τρόπο. Ηθελες ένα γκολ…

«Είχα πάνω από ένα χρόνο αποχή από το σκοράρισμα. Ευτύχησα με την πρώτη μου συμμετοχή του ΟΦΗ, να σκοράρω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για μένα αλλά και για την ομάδα».