HomeHL-SportsΝίκος Παπαδόπουλος: «Μας έλειψε το κάτι παραπάνω»

Νίκος Παπαδόπουλος: «Μας έλειψε το κάτι παραπάνω»

Δίκαιο χαρακτήρισε το 1-1 με τη Λαμία ο προπονητής του ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ έφυγε αλώβητος από τη Λαμία το Σάββατο , αποσπώντας ισοπαλία 1-1 από την τοπική ομάδα.

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο Νίκος Παπαδόπουλος ανέφερε πως οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο τους έλειψε η τελική πάσα, που θα έφερνε το 2-1.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής του ΟΦΗ:

«Έπρεπε να κερδίσουμε το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι. Μας έλλειψε η όμως τελική πάσα. Ρισκάραμε στο τέλος, αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε ένα δεύτερο γκολ. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας με στόχο την τρίτη θέση αν και είναι δύσκολο. Οι αλλαγές μας έδωσαν φρεσκάδα. Είχαμε καλές προϋποθέσεις για να σκοράρουμε.

Μας έλειψε όμως το κάτι παραπάνω στην επίθεση. Η ομάδα έχει καιρό να ηττηθεί εκτός έδρας. Το ότι δεν έχουμε κερδίσει ομάδα από πάνω μας, οφείλεται σε άλλους παράγοντες. Το προηγούμενο παιχνίδι με τον Απόλλωνα, έπρεπε να το έχουμε κερδίσει. Το αποτέλεσμα σήμερα είναι δίκαιο. Θα συνεχίσουμε το πρωτάθλημα όσο πιο ψηλά γίνεται με αξιοπρέπεια. Για του χρόνου θα δούμε».