HomeΣΠΟΡΓιώργος Βαζάκας: «Ο ΟΦΗ έχει τις εναλλακτικές για να παίξει όπως θέλει για το αποτέλεσμα»

Ο προπονητής του Πανελευσινιακού θεωρεί ότι το ματς κρίθηκε στο γκολ του Μάνου

Στο βάθος του ρόστερ του ΟΦΗ και στη σημασία του γκολ του Δημήτρη Μάνου για την εξέλιξη του ματς στάθηκε ο Γιώργος Βαζάκας μετά την ήττα του Πανελευσινιακού με 3-0.

Ο τεχνικός των «σταχυοφόρων» έμεινε ευχαριστημένος από την εικόνα της ομάδας του στα πρώτα 65 λεπτά, αλλά σημείωσε ότι το πρώτο γκολ που «χρέωσε» στην άμυνά του την ανάγκασε να αλλάξει το παιχνίδι της.

Άλλωστε, όπως σημείωσε, ο ΟΦΗ είχε και τις εναλλακτικές λύσεις, ώστε να κάνει τις αλλαγές που του επιτρέπουν να παίρνει τα ματς.

«Γνωρίζαμε ότι έπρεπε να αντιμετωπίσουμε μια από τις πιο έμπειρες ομάδες όμως δεν μπορείς να υπολογίσεις το πότε θα κάνεις το λάθος. Ήμασταν πολύ καλοί για 65 λεπτά, είχαμε φάσεις για να σκοράρουμε και είχαμε κλείσει τους διαδρόμους.

Δεχτήκαμε αδικαιολόγητα το πρώτο γκολ, υπήρξε η αδράνεια από τους αμυντικούς μας. Από εκεί και πέρα, όταν αντίπαλος είναι ο ΟΦΗ, προσπαθείς να αντιδράσεις αλλά ανοίγεις τους χώρους όμως μια έμπειρη ομάδα όταν έχει φάσεις, τις κάνει και γκολ.

Ο ΟΦΗ έχει εναλλακτικές επιλογές για να παίξει όπως θέλει για να πάρει το αποτέλεσμα», είπε χαρακτηριστικά.