HomeΣΠΟΡΚαλλονή-Ατρόμητος 2-4

Καλλονή-Ατρόμητος 2-4

Ο Ατρόμητος πέρασε εύκολα από την έδρα της Καλλονής, επικρατώντας 4-2. Η ομάδα του Δέλλα ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις το ματς, καταφέρνοντας να φτάσει στο 0-2 στο 6ο λεπτό!

Όλα έγιναν σε ένα λεπτό με τους Ματέι και Σουμπίνιο να δίνουν αέρα δύο τερμάτων κόντρα στην αδιάφορη Καλλονή.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι σόκαραν τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 2-2 μέσα σε λίγα λεπτά, αλλά ο Μπρίτο στο 60’… επανέφερε την τάξη για το 2-3. Στο 77′ ο Λε Ταλέκ διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

(52′ Μανούσος, 57′ Αναστασιάδης – 5′ Mατέι, 6′ Σουμπίνιο, 60′ Μπρίτο, 77′ Λε Ταλέκ)

Οι συνθέσεις:

Καλλονή: Δαύκου, Γιορέντε, Ούκα, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Μπλάζιτς, Βαλιός (62′ Ευαγγελιδάκης), Γιουκαρής, Μανούσος, Φαβάλι, Ξύδας (84′ Γκαμάγκας).

Ατρόμητος: Μπάρκας, Κούρος, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης, Κεϊτά (64′ Γροντής), Ουσέρο, Μπρίτο (84′ Λημνιός), Ματέι, Σουμπίνιο (74′ Στόιτσεφ), Λε Ταλέκ.