HomeΣΠΟΡΧανιά Καλλιθέα 0-1

Χανιά Καλλιθέα 0-1

Την ήττα στην έδρα τους γνώρισαν τα Χανιά για την 23η αγωνιστική της Football League και έμειναν στα χαμηλά της βαθμολογίας.

Η Καλλιθέα πέρασε νικηφόρα από τα Χανιά με σκορ 0-1 με γκολ του  Αλέξανδρου Σμυρλή (53΄), ο οποίος ανέβασε την ομάδα του στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς ενώ τα Χανιά έμειναν στους 25. Ντεμπούτο για τον Θωμά Γράφα στον πάγκο του ΑΟΧ.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

1′ Σουτ ο Γκέσιος, η μπάλα στα σώματα και κόρνερ

9′ Σουτ του Παλιάτσιου, άουτ η μπάλα

12′ Ο Παγώνης σουτάρει από ευνοϊκή θέση, διώχνει ο Μιχελής και στην επαναφορά νέο σουτ του Παγώνη θα απομακρύνει ο Κατσικογιάννη προ της εστίας.

21′ Δυνατό σουτ του Τεγούση, έδιωξε εντυπωσιακά ο Πρίφτης

24′ Εκτελεί φάουλ ο Γκίνης, άουτ η μπάλα

39′ Σέντρα στην περιοχή της Καλλιθέας, κεφαλιά ο Γκέσιος διώχνει σε κόρνερ ο Μιχελής.

45′ Από λάθος του Μπριλάκη, ο Σμυρλής έκλεψε την μπάλα, έβγαλε τη σέντρα και ο Μασένα χάνει το γκολ σε κενή εστία!

50′ Κόρνερ ο Μασάδο, η μπάλα από τον Νύκταρη φτάνει στον Τσούτση που σουτάρει και διώχνει με τα πόδια ο Μιχελής.

53′ ΓΚΟΛ ΚΑΛΛΙΘΕΑ! Μετά από κόρνερ, ο Σμυρλής γίνεται κάτοχος και τη στέλνει στα δίχτυα του Πρίφτη που έκανε κακή έξοδο! 0-1!

55′ Ο Μασάδο για τον Μπριλάκη που σουτάρει μέσα από την περιοχή και στέλνει λίγο άουτ την μπάλα.

57′ Σουτ του Καρτσαμπά διώχνει πριν τη γραμμή ο Νόνης.

64′ Χατζηλιάδης μπήκε στην περιοχή, δέχεται ένα μαρκάρισμα από τον Νόνη, «τίποτα» ο διαιτητής.

73′ Ο Σμυρλής μπήκε στην περιοχή και σούταρε άουτ, χάνοντας σημαντική ευκαιρία για την Καλλιθέα.

89′ Φάουλ του Μασένα, διώχνει εντυπωσιακά ο Πρίφτης.

89′ Σουτ του Μπούζα, αλλάζει πορεία η μπάλα και διώχνει ο Πρίφτης.

91′ Κεφαλιά από τον Μπριλάκη, από καλό σημείο, μπλόκαρε ο Μιχελής.

Α.Ο.ΧΑΝΙΑ (Θ.ΓΡΑΦΑΣ): Πρίφτης, Παγώνης, Ιωαννίδης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Νύκταρης (61′ Σάντερσον), Μασάδο, Παλιάτσιος, Χατζηλιάδης (85′ Καμινιώτης), Τσούτσης, Γκέσιος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λ.ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ): Μιχελής, Σταματόπουλος, Λεβέντης, Μούκταρης, Νόνης, Τεγούσης, Κατσικογιάννης (80′ Μπούζας), Γκίνης, Σμυρλής, Μασένα, Ντουρμισάι (71′ Σταύρου).