HomeHL-SportsΣπουδαίες διεθνείς διακρίσεις των αθλητών του Α.Σ.ΤΑΛΩΣ Ηρακλείου

Σπουδαίες διεθνείς διακρίσεις των αθλητών του Α.Σ.ΤΑΛΩΣ Ηρακλείου

Ασημένιος ο Ανδρέας Τζανίδης

Εκπληκτικές εμφανίσεις έκαναν οι αθλητές του Α.Γ.Σ ΤΑΛΩΣ Ηρακλείου στο 8ο WORLD KING OF TAEKWONDO που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη (στο κλειστό της ΧΑΝΘ) στις 7 και 8 Μαΐου με τη συμμετοχή, περίπου 900 αθλητών και αθλητριών από 12 χώρες (Αργεντινή, Ουκρανία, Βουλγαρία, Σερβία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Κύπρος,Τσεχία, Ιταλία, Εσθονία, Σλοβενία, Κροατία και Ελλάδα.)

Η Χρυσουλακη Μαρία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 3 DAN TULL Νεανίδων και τον τίτλο WORLD KING OF TAEKWONDO καθως και το χαλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Sparing (Μάχης) έως – 46 κιλά Νεανίδων, δίνοντας συνέχεια στα μετάλλια που κατέκτησε πριν μερικές εβδομάδες στο Ευρωπαικό πρωτάθλημα της Κροατίας

maria-chrysoulaki-ke-mantzieri-christo-me-ton-proponiti-tous-ilia-tzanidi

Ο Μαντζιερι Χριστο κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία TULL παίδων και τον τίτλο WORLD KING OF TAEKWONDO ενω στην κατηγορία  Sparing Παίδων (Μάχης) έως – 45 κιλά κατέλαβε την 6η θεση.

Ο Αδικημενακης Νίκος, στην  πρώτη του συμμετοχή σε επίσημους αγώνες κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία Sparing(Μάχης) Παίδων έως – 55 κιλά, , όπως και ο  Πουλορινης Δημήτρης στην κατηγορία Sparing (Μάχης) Εφήβων έως – 57 κιλά

.a-g-s-talos-irakliou

Ο Ηρακλειώτης πρωταθλητής,  Ανδρέας Τζανίδης που αγωνίζεται με τα χρώματα της Πολίχνης, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία 3 DAN TULL Ανδρών και χρυσό στην κατηγορία ομαδικά TULL Ανδρών και τον τίτλο WORLD KING OF TAEKWONDO για την Ελληνική αποστολή , χαρίζοντας μια ακόμη μεγάλη διάκριση στη χώρα μας.