HomeHL-SportsΓιώργος Σίμος: «Μπορούσαμε να αποφύγουμε τα δύο γκολ»

Γιώργος Σίμος: «Μπορούσαμε να αποφύγουμε τα δύο γκολ»

Ο κόουτς του ΟΦΗ στάθηκε στην εικόνα των κρητικών στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα τους με την ΑΕΚ

Στην αποτελεσματικότητα της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο και στην αντίδραση των παικτών του στα δύο τέρματα του «δικεφάλου» στάθηκε ο Γιώργος Σίμος μετά το φινάλε του αγώνα στο ΟΑΚΑ.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια του δευτέρου ημιχρόνου και πλέον στρέφει το βλέμμα του στο προσεχές ματς με τον Άρη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του μετά την ήττα από την ΑΕΚ με 2-0:

«Δεχτήκαμε δύο γκολ που μπορούσαμε να αποφύγουμε. Πηγαίνοντας με 2-0 ήταν δύσκολα τα πράγματα. Κάναμε καλή προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν είχαμε την απόδοση των προηγούμενων αγώνων, αλλά κάναμε καλή προσπάθεια.

Σε τρεις ημέρες έχουμε ξανά αγώνα, με τον Άρη, προσπαθούμε όλοι οι παίκτες να είναι υγιείς και στην καλύτερη κατάσταση που μπορούν για την εποχή. Αυτό κάποιες φορές λειτουργεί κι άλλες όχι. Είναι μέσα στο ποδόσφαιρο κι αυτό.»