HomeΣΠΟΡΆκης Μάντζιος: «Παρά τα προβλήματά μας παλεύουμε όλα τα παιχνίδια…»

Άκης Μάντζιος: «Παρά τα προβλήματά μας παλεύουμε όλα τα παιχνίδια…»

Όσα είπε ο τεχνικός του Πανιωνίου για το «Χ» με τον ΟΦΗ

Με το 1-1 έφυγε από το «Γεντί Κουλέ» ο Πανιώνιος κόντρα στον ΟΦΗ, αποτέλεσμα που προφανώς άφησε ευχαριστημένο τον Άκη Μάντζιο.

Στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός των «κυανέρυθρων» ανέφερε αρχικά: «Ξέραμε ότι θα ήταν ένα δύσκολο ματς, σε μια δύσκολη έδρα, ο ΟΦΗ καιγόταν για βαθμούς. Αν εξαιρέσουμε το πρώτο 10λεπτο, μετά ισορροπήσαμε και δεχτήκαμε γκολ κόντρα στη ροή, ένα γκολ εύκολο και αστείο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ισορροπήσαμε, τρέξαμε καλύτερα, πιέσαμε τον αντίπαλο. Μπορεί να μην κάναμε τη μεγάλη φάση μέχρι το γκολ και ίσως θα μπορούσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς».

Και πρόσθεσε: «Δείξαμε ότι παρά τα προβλήματά μας παλεύουμε όλα τα παιχνίδια. Τα βλέπουμε αυτά τα επιμέρους στοιχεία, δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή υπάρχει άλλο πρόβλημα.

Όταν διαβάζεις τον αντίπαλο, προσπαθείς να βρεις όλα τα ζητήματα του αντιπάλου, θετικά ή αρνητικά».