HomeΣΠΟΡΝίκη-οξυγόνο για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 3-1 τον Πανιώνιο

Νίκη-οξυγόνο για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 3-1 τον Πανιώνιο

ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος 3-1

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε το Σάββατο ο ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο «Άγιαξ» της Ηπείρου επιβλήθηκε με 3-1 σκορ του Πανιωνίου στο στάδιο «Ζωσιμάδες», για την 14η αγωνιστική της Super League, κατακτώντας ένα σημαντικό «τρίποντο» στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ από το 51ο λεπτό χάρη σε τέρμα του Νικολιά, ενώ οι «κυανέρυθροι» ισοφάρισαν στο 82′ με τον Ντουρμπισάι.
Ένα λεπτό πάντως αργότερα ο Γιάκος έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο συγκρότημα του Πετράκη, ενώ στο 88′ ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Γκολ: 51′ Νικολιάς (ΠΑΣ), 82′ Ντουρμισάι (Πανιώνιος), 83′, 88′ πεν. Γιάκος (ΠΑΣ)

Κίτρινες: Παπαγεωργίου (Πανιώνιος), Κρίζμαν (ΠΑΣ), Σιόντης (Πανιώνιος), Τσιλούλης (Πανιώνιος)

ΠΑΣ Γιάννινα: Μιχαήλ Ν., Αποστολόπουλος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ Α., Μπουκουβάλας, Γιάκος (89′ Σκόνδρας), Λίλα (67′ Σιόντης), Νικολιάς, Παμλίδης (90+2′ Βιδάλ), Αθανασιάδης και Κριζμάν.