HomeHL-LifestyleΟι Έλληνες επώνυμοι έβαλαν τα αθλητικά τους και έτρεξαν στον Μαραθώνιο

Οι Έλληνες επώνυμοι έβαλαν τα αθλητικά τους και έτρεξαν στον Μαραθώνιο

Δείτε φωτογραφίες

Αρκετοί ήταν και φέτος οι επώνυμοι, οι οποίοι συμμετείχαν στον Μαραθώνιο.

Οι Έλληνες celebrities, έβαλαν τα αθλητικά τους, και με χαρούμενη διάθεση και ευεξία, συμμετείχαν στην μεγάλη αυτή γιορτή του αθλητισμού, ανάμεσα σε χιλιάδες δρομείς από όλο τον κόσμο.

Ανάμεσα σε αυτούς ήταν ο Σάκης Ρουβάς, η Τόνια Σωτηροπούλου, η Τζένη Μπότση, η Μαριέτα Χρουσαλά, ο Αλέξανδρος Μπουρδούμης, η Μαρία Ηλιάκη, και πολλοί άλλοι.

Υπενθυμίζεται ότι περισσότεροι από 55.000 δρομείς, από 105 χώρες, μετέχουν στον Μαραθώνιο αλλά και τους αγώνες μικρότερων αποστάσεων (5 και 10 χιλιομέτρων) που γίνονται παράλληλα.

Νικητής του Μαραθωνίου ήταν ο Μπρίμιν Μισόι, ο Κενυάτης που τερμάτισε σε 2ωρ.10.56, πολύ κοντά στο ρεκόρ διαδρομής το οποίο είναι 2ωρ.10.37, ενώ αποθεώθηκε κατά τον τερματισμό.