HomeHL-SportsΑισιόδοξος για τη συνέχεια ο Παπαδόπουλος

Αισιόδοξος για τη συνέχεια ο Παπαδόπουλος

«Μέρα με τη μέρα θα είμαστε καλύτεροι κι σημασία έχει να έρθει ένα καλό αποτέλεσμα», δήλωσε ο κόουτς του ΟΦΗ μετά τη φιλική ήττα από τον Εργοτέλη

Ως μία ευκαιρία για να παραμείνουν «ζεστοί» οι παίκτες του – ελέω της διακοπής του πρωταθλήματος – χαρακτήρισε ο Νίκος Παπαδόπουλος το φιλικό με τον Εργοτέλη, στο οποίο ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 0-1.

Παράλληλα, ο κόουτς της ομάδας του «Γεντί Κουλέ» εξέφρασε την πίστη πως οι «ασπρόμαυροι» θα βελτιωθούν στη συνέχεια.

«Θέλαμε να κρατηθούν σε ετοιμότητα οι παίκτες. Ξεκινήσαμε με καλό ρυθμό και κατοχή της μπάλας. Δεχτήκαμε ένα γκολ όπως στην Ξάνθη και μετά ψαχνόμασταν για 15 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος. Στην Λαμία η ομάδα έδειξε μια βελτίωση στο αμυντικό κομμάτι αλλά χάσαμε το στοιχείο στην κατοχή της μπάλας.

Μέρα με την μέρα θα είμαστε καλύτεροι και σημασία έχει να έρθει ένα καλό αποτέλεσμα. Είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά», δήλωσε χαρακτηριστικά ο έμπειρος τεχνικός.