HomeHL-SportsΠέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο ο ΠΑΟ, 1-0 τον Παναιτωλικό με γκολ του Μακέντα

Πέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο ο ΠΑΟ, 1-0 τον Παναιτωλικό με γκολ του Μακέντα

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 0-1

Tι κι αν παρατάχθηκε στο Αγρίνιο με τα… δεύτερα; Ο νεανικός Παναθηναϊκός, περί ου ο λόγος, κατάφερε να κάνει ποδαρικό με το δεξί στον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας, φτάνοντας τις έξι νίκες στα ισάριθμα φετινά ματς που έχει δώσει.
Πιο συγκεκριμένα οι πράσινοι, οι οποίοι παρατάχθηκαν απέναντι στον Παναιτωλικό με αμιγώς ελληνική ενδεκάδα, κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της ομάδας του Τραϊανού Δελλα, χάρη σε γκολ του Μακέντα, ο οποίος πέρασε στο ματς ως αλλαγή και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 84′, καταφέρνοντας να βρει δίχτυα για δεύτερο συνεχόμενο ματς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 20ο λεπτό το «τριφύλλι» κέρδισε πέναλτι σε σε χτύπημα του Πάουλο στον Βέργο, ωστόσο ο Στάικος, που ανέλαβε την εκτέλεση, είδε τον Γιαννακόπουλο, με τη βοήθεια του δοκαριού, να αποκρούει.