HomeHL-SportsΦιλική τεσσάρα για τον ΟΦΗ

Φιλική τεσσάρα για τον ΟΦΗ

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου επιβλήθηκε του Ερμή Ζωνιανών με 4-0

Aκόμη ένα φιλικό παιχνίδι έδωσε ο ΟΦΗ, κερδίζοντας το Σάββατο  με 4-0 τον Ερμή Ζωνιανών στο ΒΑΚ.

Το ματς είχε κατά βάση προπονητικό χαρακτήρα, με την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου να αγγίζει το γκολ στο 28′, όταν ο Κομεσίδης με σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Χαντί με πλασέ αξιοποίησε λάθος του Ανυφαντάκη και άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσει το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Ορτέγκα.

Στο 50′ ο Κουσκουνάς έγραψε το 3-0 με πλασέ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάρτος με ανάποδο ψαλίδι στο 81′.

OΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος (46′ Δερμιτζάκης), Κοιλιάρας (58′ Παπατόλιος), Κομεσίδης (58′ Παπαστεριανός), Ζιαμπάρης (66′ Μπολάκης), Ποτουρίδης (58′ Σιώπης), Νάστος (58′ Πλευράκης), Πουρτουλίδης (58′ Μάρτος), Λεάλ (58′ Όγκμποε), Ορτέγκα (58′ Κουτσιανικούλης), Κουσκουνάς (58′ Μάνος), Χαντί (58′ Ρούσος).

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανώλης Πατεμτζής): Γεωργίου (62′ Ανδρεαδάκης), Ραπτάκης, Aνυφαντάκης (56′ Χατζηβασίλης), Ρουμπάκης (66′ Γεμιστός), Κορτσινίδης, Σταθογλου, Γιακουμάκης (45′ Σταθουλόπουλος), Χατζηδημητρίου, Σκουτέλης, Πλουσής (45’ Νοκάι), Τοπούζης (66′ Κλίνης).