HomeHL-SportsΟΦΗ Ηρόδοτος 5-0

ΟΦΗ Ηρόδοτος 5-0

Ιδιαίτερα ορεξάτοι αποδείχθηκαν οι παίκτες του ΟΦΗ στο σαββατιάτικο  φιλικό παιχνίδι με τον Ηρόδοτο, παίρνοντας άνετη νίκη με 5-0 στο «Γεντί Κουλέ».

Ο Παπαστεριανός με μακρινό σουτ στο 14′ άνοιξε το σκορ και με τον γκολκίπερ Κασμερίδη να κάνει λάθος, για να έρθει το 2-0 στο 28′ με σουτ του Ορτέγκα και με την μπάλα να κοντράρει στον Γιαλούση.

Στο 52ο λεπτό ο Κουράκης δεν άφησε ανεκμετάλλευτο το λάθος του Μάνου και με πλασέ πέτυχε το τρίτο τέρμα για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κουτσινικούλης, που έκανε την επανεμφάνισή του με τη φανέλα του ΟΦΗ, τροφοδότησε τον Μάρτος και ο Ισπανός μέσος με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Όγκμποε στο 65′ μετά από ασίστ του Μάνου.

ΟΦΗ: Στρέζος, Σιώπης, Παπατόλιος, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Παπαστεριανός, Λεάλ. Πλευράκης, Κουσκουνάς, Ορτέγκα, Χαντί.

Έπαιξαν και οι: Μπολάκης, Ρούσσος, Κοιλιάρας, Όγκμποε, Νάστος, Μάρτος, Κουτσιανικούλης, Μάνος, Πουρτουλίδης, Κοντογιάννης.

HΡΟΔΟΤΟΣ: Κασμερίδης (46′ Κουράκης), Φραγκουλάκης, Προβιδάκης, Κανδηλάκης, Μπάμπης (46′ Μπαλάφας), Γιαλούσης, Παναγιωτάκης (46′ Φουκαράκης), Αργκιλέσι, Γαρεφαλάκης (Μωραΐτης), Μελισσόπουλος, Ετόφ.