Ζωγραφίζοντας για την εργατική πρωτομαγιά – Οι μαθητές που διακρίθηκαν
Ολοκληρώθηκε η αξιολόγηση των έργων ζωγραφικής μαθητών του Ηρακλείου
Συνεδρίασε χθες Τρίτη 25 Απριλίου 2017 και ώρα 17:00μ.μ στο Εργατικό Κέντρο Ηρακλείου η Επιτροπή Αξιολόγησης των έργων Ζωγραφικής για τα παιδιά Δημοτικών Σχολείων με θέμα: ΄΄ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ – ΕΙΡΗΝΗ΄΄ η οποία αποτελείται από τους:
1.MΑΝΤΑΔΑΚΗ ΜΙΧΑΛΗ- Ζωγράφο,
- ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΝΙΚΟ μέλος της Διοίκησης του ΕΚΗ,
3.ΜΕΛΕΣΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ – Υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων & τύπου του Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ηρακλείου «ΔΟΜ. ΘΕΟΤΟΚΟΠΟΥΛΟΣ»,
- ΚΟΠΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – Γραμματέα Οργανωτικού του Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Ν. ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ» ,
- ΚΑΤΣΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ – Αναπληρωματικό μέλος του Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «ΦΑΙΣΤΟΣ» και αξιολόγησαν τα έργα όπως παρακάτω:
Βραβεία
1η ΟΜΑΔΑ παιδιά Α & Β τάξης Α΄ βάθμιας Εκπαίδευσης
1ο ΚΟΥΦΟΖΗΣΗΣ ΝΙΚΟΣ & ΠΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- 1Ο Δ.Σ ΑΡΧΑΝΩΝ
2ο ΜΗΤΣΙΜΑΡΗ ΗΛΕΚΤΡΑ – 37Ο Δ.Σ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
3Ο ΚΑΛΛΗΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΛΕΑΝΑ – 37Ο Δ.Σ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
2η ΟΜΑΔΑ παιδιά Γ & Δ τάξης
1ο ΛΕΜΟΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ – 40Ο Δ.Σ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
2ο ΜΠΙΤΣΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – 37Ο Δ.Σ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
3Ο ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ – Δ.Σ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ
3η ΟΜΑΔΑ παιδιά Ε & ΣΤ τάξης
1ο ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ – Δ.Σ ΕΛΙΑΣ
2ο ΧΟΧΛΙΔΑΚΗ ΧΑΡΟΥΛΑ & ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ 2Ο Δ.Σ ΑΡΧΑΝΩΝ
3Ο ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ – 46Ο Δ.Σ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Επίσης από το σύνολο των συμμετοχών διακρίθηκαν και θα εκτεθούν στο χώρο του Εργατικού Κέντρου τα έργα των παρακάτω παιδιών:
- ΜΗΛΕΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
- ΤΖΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
- ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
- ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
- ΖΑΡΩΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
- ΚΟΝΟΜΙ ΕΡΙΣΕΛΝΣΑ
- ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ
- ΧΟΥΡΔΑΚΗ ΣΤΑΥΡΩΤΗ
- ΚΑΤΣΑΠΡΑΚΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
- ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
- ΓΙΟΝΟΥΖΗ ΠΑΟΛΑ
- ΒΑΓΙΟΝΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ
- ΣΑΜΠΡΟΒΑΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
- ΣΟΥΛΑΔΑΚΗ ΕΛΠΙΝΙΚΗ
- ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝΑΣ
- ΠΑΝΤΟΥΒΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
- ΤΖΑΝΑΚΑΚΗ ΓΙΟΛΑΝΤΑ
- ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΓΙΑΣΕΜΙ
- ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
- ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ – ΔΗΜΗΤΡΑ
- ΚΑΡΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
- ΡΩΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
- ΜΟΧΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ
- ΚΑΤΣΑΦΑΡΟΣ ΣΑΒΒΑΣ
- ΣΚΟΥΛΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ
- ΤΡΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
- ΚΟΝΙΔΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
- ΜΠΕΤΕΙΝΑΚΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ
- ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
- ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΜΑΡΗΛΙΑ
- ΜΑΡΚΟΜΑΝΩΛΑΚΗ ΦΡΟΣΩ
- ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
- ΗΡΑ
- ΘΩΜΑΪΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
- ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ
- ΑΡΜΠΑΝ ΑΛΛΑ
- ΚΑΛΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
- ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΑΚΗ ΕΛΕΝΑ
- ΚΑΛΛΕΡΓΗ ΜΑΙΡΗ
- ΓΙΩΡΓΟΣ
- ΠΑΠΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ
- ΚΟΥΤΑΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ
- ΜΑΣΑΟΥΤΗ ΕΛΕΝΗ
- ΒΑΡΑΚΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
- ΛΑΥΡΕΝΙΔΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
- ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
- ΣΕΝΕΤΑΚΗ ΝΕΦΕΛΗ
- ΔΑΜΙΑΝΑΚΗ ΡΑΝΙΑ
- ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
- ΨΑΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
- ΧΟΧΛΙΔΑΚΗ ΑΝΘΗ
- ΛΑΠΙΔΗ ΚΛΕΙΩ
- ΚΡΙΤΖΑΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
- ΤΕΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
- ΣΚΟΥΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
- ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ ΜΑΝΩΛΙΑ
- ΒΕΝΕΡΗ ΜΑΡΙΑ
- ΤΕΣΑΡΕ ΒΕΡΟΝΙΚΗ
- ΜΑΡΤΙΝΕΛΛΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΕΙΡΗΝΗ
- ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
- ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
- ΔΗΜΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
- ΠΑΤΣΑΚΗ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ
- ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
- ΤΣΑΓΚΑΤΑΚΗ ΜΑΡΙΖΑ
- ΤΑΚΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
- ΛΙΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
- ΠΑΧΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
- ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
- ΡΟΒΙΘΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
- ΧΑΤΖΗΠΑΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
- ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΧΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
- ΣΚΕΒΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ
- ΓΙΑΛΑΜΑ ΘΕΟΔΩΣΙΑ
- ΣΑΚΑΛΛΑΡΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ
- ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ
- ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΑΙΡΗ
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
- ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
- ΚΑΡΤΣΩΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
- ΤΩΝΙΑ
- ΔΙΒΙΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
- ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΡΗΣ
- ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ
- ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
- ΚΟΥΒΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
- ΘΕΟΔΟΣΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
- ΦΡΙΝΤΑ
- ΤΖΕΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
- ΒΑΡΔΑΚΗ ΚΛΕΙΩ
- ΧΟΧΛΙΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
- ΜΠΕΤΕΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
- ΤΑΜΠΑΚΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ
- ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
- ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
- ΚΟΥΤΟΥΒΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
- ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΜΗΛΙΑ
- ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ
- ΜΑΓΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
- ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
- ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
- ΚΕΛΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ
- ΜΩΡΑΪΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
- ΛΕΟΝΤΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
- ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
- ΡΙΖΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
- ΜΠΙΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
- ΠΑΤΟΥΧΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
- ΣΑΒΒΑΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
- ΦΑΣΟΥΛΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ
- ΒΕΛΙΒΑΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
- ΓΙΑΧΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ
- ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ
- ΦΑΝΟΥΡΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
- ΣΙΜΟΝΑΪ ΑΛΝΤΟ
- ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
- ΚΑΒΡΟΧΩΡΑΚΗ ΗΡΩ
- ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
- ΚΟΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
- ΓΕΩΡΓΑΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ – ΜΑΡΚΕΛΛΑ
- ΑΜΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
- ΜΠΙΡΑΧΤΑΡΗ ΜΑΓΔΑ
- ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
- ΤΑΜΠΑΚΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
- ΔΑΜΙΑΝΑΚΟΣ ΡΑΦΑΗΛ
- ΚΩΣΤΑΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
- ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΓΙΟΥΛΗ
- ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
- ΤΙΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
- ΡΟΥΓΚΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
- ΜΠΕΛΕΝΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ
- ΨΑΡΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
- ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ
- ΤΑΜΙΩΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
- ΤΖΩΡΜΠΑΤΖΑΚΗ ΗΛΙΑΝΑ
- ΛΥΡΩΝΗ ΑΝΝΑ
- ΚΩΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ
- ΛΥΔΙΑ
- ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΧΡΥΣΑ
- ΜΑΛΙΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
- ΒΕΝΕΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Η εκδήλωση για την απονομή των βραβείων θα γίνει την Δευτέρα 1η Μαΐου στις 9: 30 το πρωί στην αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων του Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου.
Στη συνέχεια στις 10:00 θα γίνει η απεργιακή συγκέντρωση .