HomeΣΠΟΡΕρμής Ζωνιανών Ηλυσιακός 2-0

Ερμής Ζωνιανών Ηλυσιακός 2-0

Στην 5η θέση του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής βρίσκεται ο Ερμής Ζωνιανών μετά τους κυριακάτικους (29/1) αγώνες της 17ης αγωνιστικής, κερδίζοντας εντός έδρας τον Ηλυσιακό με 2-0.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με το εύστοχο πλασέ του Ρόβα στο 42′, για να χαθεί η ευκαιρία για ένα δεύτερο τέρμα στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, αφού ο Σηφάκης απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Τοπούζης και είχε κερδίσει ο Ρόβας.

Δύο λεπτά αργότερα, ωστόσο, ο Πασιαλής πέτυχε το 2-0, με τον Ηλυσιακό να μένει με 11 βαθμούς πολύ χαμηλά στην κατάταξη.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γιώργος Πετράκης): Κόλλιας, Κοζυράκης, Πλουσής Β., Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Χατζηβασίλης, Γιακουμάκης, Φαμπίνιο (66′ Προβυδάκης), Τοπούζης, Ρόβας (83′ Γεμιστός), Πασιαλής (77′ Σκουτέλης).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Αλέκος Ρίζος): Σηφάκης, Γραμματίκας, Δημακάκος (10′ λ.τρ. Ντούμπερετ), Πιπίνης (15′ λ.τρ. Ρόππας), Πέττας, Αμανατίδης (70′ Σαμιώτης), Φλέγκας, Κούντου, Ιωάννου, Μάλτσι, Κάλφας.