HomeΣΠΟΡSuper League: Τα ντέρμπι και το πρόγραμμα του πρώτου γύρου

Super League: Τα ντέρμπι και το πρόγραμμα του πρώτου γύρου

Διαφήμιση

Το πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ για τον πρώτο γύρο ανακοινώθηκε κι επίσημα από την 7η έως τη 15η αγωνιστική, με το ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό στο Φάληρο να ορίζεται για τις 6 Νοεμβρίου.

Έτσι, πλέον, το πρόγραμμα ως το τέλος του πρώτου γύρου είναι επίσημα δομημένο, μετα έξι βαθμολογικά ντέρμπι να προκύπτουν από την 7η έως τη 13η αγωνιστική.

Αναλυτικά αυτά είναι:

7η Κυριακή 16/10: ΠΑΟΚ-Ηρακλής (20.30)
8η Κυριακή 23/10: Oλυμπιακός-ΠΑΟΚ (20.30)
9η Κυριακή 30/10: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (19.30)
10η Κυριακή 06/11: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός (19.30)
11η Κυριακή 20/11: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (19.30)
13η Κυριακή 04/12: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (19.30)

Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου

7η Αγωνιστική
Σάββατο 15/10/201616:00ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ο.Κ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Σάββατο 15/10/201618:15ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
Σάββατο 15/10/201620:30ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.

Κυριακή 16/10/201616:00ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΓΗΠΕΔΟ “ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ”
Κυριακή 16/10/201618:15ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΒΕΡΟΙΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Κυριακή 16/10/201618:15ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Κυριακή 16/10/201620:30Π.Α.Ο.Κ. – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

Δευτέρα 17/10/201619:30Α.Ε.Λ. – Α.Ε.Κ.AEL FC ARENA

8η Αγωνιστική
Σάββατο 22/10/201616:00Α.Ο.Κ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣΕ.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σάββατο 22/10/201618:15ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 22/10/201620:30Α.Ε.Κ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΟ.Α.Κ.Α.

Κυριακή 23/10/201616:00ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 23/10/201618:15ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 23/10/201618:15ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Ε.Λ.ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Κυριακή 23/10/201620:30ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.ΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ”

Δευτέρα 24/10/201619:30ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

9η Αγωνιστική
Σάββατο 29/10/201615:00Α.Ε.Λ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣAEL FC ARENA
Σάββατο 29/10/201617:15Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – Α.Ο.Κ.SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 29/10/201619:30ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Κυριακή 30/10/201615:00ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣΓΗΠΕΔΟ “ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ”
Κυριακή 30/10/201617:15ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
Κυριακή 30/10/201617:15ΒΕΡΟΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Κυριακή 30/10/201619:30Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Κ.ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

Δευτέρα 31/10/201619:30ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ

10η Αγωνιστική
Σάββατο 05/11/201615:00ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Σάββατο 05/11/201617:15ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Σάββατο 05/11/201619:30Α.Ε.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΟ.Α.Κ.Α.

Κυριακή 06/11/201615:00ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 06/11/201617:15Α.Ο.Κ. – ΒΕΡΟΙΑΕ.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Κυριακή 06/11/201617:15ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ε.Λ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 06/11/201619:30ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ”

Δευτέρα 07/11/201619:30ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

11η Αγωνιστική
Σάββατο 19/11/201615:00ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Ο.Κ.ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Σάββατο 19/11/201617:15ΒΕΡΟΙΑ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 19/11/201619:30ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ

Κυριακή 20/11/201615:00Α.Ε.Λ. – Π.Α.Ο.Κ.AEL FC ARENA
Κυριακή 20/11/201617:15ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
Κυριακή 20/11/201617:15Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 20/11/201619:30ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Κ.ΓΗΠΕΔΟ “ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ”

Δευτέρα 21/11/201619:30ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

12η Αγωνιστική
Σάββατο 26/11/201615:00ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΒΕΡΟΙΑΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
Σάββατο 26/11/201617:15ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Α.Ε.Λ.ΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
Σάββατο 26/11/201619:30Α.Ε.Κ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΟ.Α.Κ.Α.

Κυριακή 27/11/201615:00ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Α.Ο.Κ.ΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ”
Κυριακή 27/11/201617:15ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 27/11/201617:15ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 27/11/201619:30ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.

Δευτέρα 28/11/201619:30Π.Α.Ο.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ

13η Αγωνιστική
Σάββατο 03/12/201615:00ΒΕΡΟΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 03/12/201617:15ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 03/12/201619:30Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Κ.Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Κυριακή 04/12/201615:00ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ”
Κυριακή 04/12/201617:15Α.Ε.Λ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝAEL FC ARENA
Κυριακή 04/12/201617:15Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣΞΑΝΘΗ ARENA
Κυριακή 04/12/201619:30ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.ΓΗΠΕΔΟ “ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ”

Δευτέρα 05/12/201619:30ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

14η Αγωνιστική

Σάββατο 10/12/201615:00ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΒΕΡΟΙΑΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
Σάββατο 10/12/201617:15Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – Α.Ε.Λ.ΞΑΝΘΗ ARENA
Σάββατο 10/12/201619:30Α.Ε.Κ. – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΟ.Α.Κ.Α.

Κυριακή 11/12/201615:00ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
Κυριακή 11/12/201617:15Π.Α.Ο.Κ. – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
Κυριακή 11/12/201617:15ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ο.Κ.ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
Κυριακή 11/12/201619:30ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Δευτέρα 12/12/201619:30ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”

15η Αγωνιστική

Σάββατο 17/12/201615:00ΒΕΡΟΙΑ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Σάββατο 17/12/201617:15ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ
Σάββατο 17/12/201619:30Α.Ο.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.Ε.Α.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Κυριακή 18/12/201615:00ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ”
Κυριακή 18/12/201617:15ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
Κυριακή 18/12/201617:15ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
Κυριακή 18/12/201619:30Α.Ε.Λ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣAEL FC ARENA

Δευτέρα 19/12/201619:30Α.Ε.Κ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑΟ.Α.Κ.Α.

 

Διαφήμιση