HomeΣΠΟΡΠανθηραϊκός Εργοτέλης 3-1

Πανθηραϊκός Εργοτέλης 3-1

Η ομάδα της Σαντορίνης επικράτησε 3-1 στην έδρα της

Ο Πανθηραϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά επικράτησε 3-1 του Εργοτέλη σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην έδρα της την Τετάρτη (31/8).

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Καλέ εκμεταλλεύθηκε την ασθενή απόκρουση του Πουρή μετά από σουτ του Μισέλ και άνοιξε το σκορ.

Το πρώτο ημίχρονο επεφύλασσε ελάχιστες συγκινήσεις, ενώ σταδιακά, η ομάδα της Σαντορίνης ανέβασε αισθητά την απόδοσή της.

Ο Λούκας απέδειξε για πολλοστή φορά ότι διαθέτει καλό πόδι και με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 50’ έφερε το ματς στα ίσα, ο Ζώνας ανέτρεψε τα δεδομένα με σουτ στο 55’ και ο Φύτρος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 61’.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Πουρής, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Κουμπαρούλης, Μκρτσιαν, Σαββίδης, Μπακάλης, Πόνσε, Περιάλης Ζώνας, Παπίτσας.

Αγωνίστηκαν και οι: Τζωρμπατζάκης, Λούκας, Μωραϊτης, Ζωντός, Φύτρος, Παραλίκης, Δρόσος, Αλεφραγκής, Βλαβιανός, Γαρυφαλλόπουλος, Πέκα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Στεφανάκος (70’ Βασιλειάδης), Μπερουασβίλι, Τζανής, Δημήτρης (65’ Σηφάκης), Πολυχρονάκης (55’ Καρράς), Μισέλ, Βογιατζής (65’ Ρουσάκης), Λεάλ (65’ Μανουσάκης), Καλέ, Κοιλιάρας (65’ Λυδάκης), Κατσικοκέρης (65’ Καϊμακαμούδης).