HomeΣΠΟΡ«Εξάσφαιρος» Εργοτέλης

«Εξάσφαιρος» Εργοτέλης

Η κρητική ομάδα συνέτριψε 6-0 την Αναγέννηση Γιαννιτσών σε φιλική αναμέτρηση

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, ο Εργοτέλης συνέτριψε 6-0 την Αναγέννηση Γιαννιτσών σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο (6/8).

Ο Νίκος Κατσικοκέρης άνοιξε λογαριασμό, καθώς έβαλε δύο γκολ στο πρώτο ημίωρο, ενώ η κρητική ομάδα ξαναβρήκε δίχτυα στο συγκεκριμένο διάστημα με αυτογκόλ.

Τη σκυτάλη πήρε ο Μανουσάκης, ο οποίος διεύρυνε το προβάδισμα του Εργοτέλη με δύο γκολ (61’ – 65’), ενώ το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Καραλής με πέναλτι.

Ο Γιάννης Χατζηνικολάου δοκίμασε πολλά σχήματα και παίκτες, στον δύσκολο αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού Σταδίου των Γιαννιτσών, απέναντι σε έναν αδύναμο -ειν’ η αλήθεια- αντίπαλο.

Ο Σέρχιο Λεάλ ξεχώρισε για την ποιότητά του, δεν θα μπορούσε να μην γίνει αναφορά στους Κατσικοκέρη και Μανουσάκη, ενώ συνολικά ο Εργοτέλης έδειξε πολύ καλά στοιχεία.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (α’ ημίχρονο): Σαβουϊδάκης, Ζουμπουλάκης, Σηφάκης, Τζανής, Πολυχρονάκης, Μισέλ, Βογιατζής (30′ Στρατάκης), Μπερουασβίλι, Κοιλιάρας, Λεάλ, Κατσικοκέρης (30′ Καϊμακαμούδης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (β’ ημίχρονο): Βασιλειάδης (υπό δοκιμή), Γενιτσαρίδης, Σηφάκης, Δημήτρης, Τσουμάγκας, Στρατάκης (60’ Τσακάνι), Ρουσάκης, Καραλής, Κοιλιάρας, Χρηστάκης, Καϊμακαμούδης (60’ Μανουσάκης).