HomeΣΠΟΡΦωστήρας ΟΦΗ 1-0

Φωστήρας ΟΦΗ 1-0

Ο Φωστήρας επικράτησε του ΟΦΗ με το αγαπημένο του σκορ για φέτος, 1-0, με την Κρητική ομάδα να χάνει σημαντικό έδαφος στην «μάχη»της ανόδου και να πετάει στα… σκουπίδια τους βαθμούς που πήρε πίσω από την ΕΠΟ.

Φινάλε με ήττα στον πρώτο γύρο τους 4ου ομίλου της Γ εθνικής για τον ΟΦΗ με 1-0 από τον Φωστήρα στον Ταύρο στο πιο σημαντικό ματς μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Κώστη Ψυρρόπουλου παραμένει στην κορυφή σε απόσταση 11 βαθμών από τον ΟΦΗ μετά από 15 αγωνιστικές ενώ κέρδισε με 1-0 για 10η φορά φέτος!

Το γκολ που έκρινε το ματς σημείωσε ο Παραράς στο 42’με κεφαλιά ενώ στο 80′ αποβλήθηκε ο Πιθαρούλης.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο ματς και στο πρώτο τέταρτο ήταν καλύτερος, είχε την κατοχή της μπάλας ενώ έκανε και ευκαιρίες.

Στο 3′ μετά από μπαλιά του Κοιλιάρα και προσπάθεια του Σαχινίδη που απέκρουσε ο Μπότος. Σουτ του Σαχινίδη άουτ στο 5′ και άστοχο σουτ του Πόποβιτς στο 20′.

Ο ΟΦΗ μέχρι τώρα κάνει το καλύτερο εκτός έδρας ματς του την φετινή σεζόν…

Στην συνέχεια ο Φωστήρας ισορρόπησε και απείλησε με τον Καιμακαμούδη στο 30΄ όταν το σουτ του έδιωξε ο Μπολάκης στο 30′.

Λίγο αργότερα φάουλ του Δωροβίνη μπλόκαρε ο Κασμερίδης.

Γκολ στο 42′ με κεφαλιά του Παραρά.Ο Φωστήρας άνοιξε το σκορ. Άλλο ένα γκολ δέχθηκεο ΟΦΗ από στημένη φάση, μετά από κόρνερ…

Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο πρώτο 25λεπτό,έκανε κάποιες φάσεις αλλά μετά ο Φωστήρας ισορρόπησε και ήρθε το γκολ λίγο πριν βγει το ημίχρονο μετά από στημένη φάση, κόρνερ.

Xωρίς κάτι το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου…

Σουτ του Πόποβιτς στο 61′ απόκρουσε ο Μπότος.

Κεφαλιά του Περογαμβράκη απόκρουσε ο Μπότος.

Στο τελευταίο 25λεπτο ανακάτεψε την τράπουλα ο Βλαστός με τις αλλαγές του Πιθαρούλη και του Μαρτσάκη.

Κεφαλιά του Σαχινίδη απόκρουσε ο Μπότος στο 71′.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολλές διακοπές, συνεχείς καθυστερήσεις από τους γηπεδούχους…

Σε προφανή θέση για γκολ ο Ογκμποε ανατράπηκε από τον Πιθαρούλη που αποβλήθηκε στο 80΄,με δέκα ο ΟΦΗ.