HomeΣΠΟΡΝίκος Καραμπετάκης: «Να αντιδράσουμε, δεν υπάρχουν δικαιολογίες»

Νίκος Καραμπετάκης: «Να αντιδράσουμε, δεν υπάρχουν δικαιολογίες»

Ο τεχνικός του Αγροτικού Αστέρα παραδέχτηκε πως η ομάδα του βρίσκεται σε κακό φεγγάρι

Δεν πήγε στο Ηράκλειο… Κάκιστη εμφάνιση για ένα ημίχρονο και τέταρτη ήττα στη σειρά για τον Αγροτικό Αστέρα, ο οποίος δεν κατάφερε να κοντράρει το απόγευμα του Σαββάτου  τον ΟΦΗ όπως δείχνει και το τελικό 4-0.

Στη συνέντευξη Τύπου ο Νίκος Καραμπετάκης δεν έκρυψε την απογοήτευσή του, ενώ παραδέχτηκε πως η συγκεκριμένη περίοδος είναι συνολικά κακή για την ομάδα του, η οποία θα πρέπει να αντιδράσει.

Αναλυτικά: «Το ματς εξελίχθηκε πολύ άσχημα για μας. Περιμέναμε την πίεση του ΟΦΗ, που είναι καλός σε ανοικτό γήπεδο. Δεχθήκαμε ένα γρήγορο γκολ και μετά πληρώσαμε το οτι θέλαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο.

Είναι άσχημη μέρα για μας. Είναι γενικά άσχημη εποχή για μας. Πρέπει να αντιδράσουμε και δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Το σκορ είναι βαρύ για την ιστορία της ομάδας. Κοιτάμε όμως μπροστά και θα προσπαθήσουμε να ανακάμψουμε.

Ο ΟΦΗ ήταν η καλύτερη ομάδα που αντιμετωπίσαμε έως τώρα.Παίζει με επιθετικό πρέσινγκ και πολύ καλό passing game. Εύχομαι να πετύχει τους στόχους του».