HomeHL-SportsΡέθυμνο Ολυμπιακός 63 70

Ρέθυμνο Ολυμπιακός 63 70

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε απέναντι στο Ρέθυμνο όμως επικράτησε με σκορ 70-63, σε παιχνίδι για την 23η αγωνιστική της Basket League και πλέον βρίσκεται «αγκαλιά» με την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο και το πλεονέκτημα έδρας, τρεις στροφές πριν το φινάλε.

Οι Κρητικοί δυσκόλεψαν για περίπου 30 λεπτά τους «ερυθρόλευκους», όμως η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου πάτησε… γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο και με επί μέρους σκορ 15-2 «καθάρισε» τη νίκη.

Κορυφαίος για τους Πειραιώτες ήταν ο Κεμ Μπιρτς με 15 πόντους, ενώ 12 σημείωσε ο Σπανούλης. Από πλευράς ηττημένων, 18 πόντους σημείωσε ο Λέμον και 11 ο Γιαννόπουλος.