HomeΣΠΟΡΕντυπωσίασαν οι Κρήτες αθλητές στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ξίφος μονομαχίας

Εντυπωσίασαν οι Κρήτες αθλητές στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ξίφος μονομαχίας

Μεγάλες επιτυχίες για τον ΘΗΣΕΑ

Με επιτυχίες ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων στο ξίφος μονομαχίας για τον Α.Ο. ΘΗΣΕΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.

Στους έφηβους σε σύνολο 109 αθλητών ο Πάσσαμ Φίλιππος (7ος)και ο Τζωρτζάκης Πέτρος (8ος)μετά από συνεχόμενες νίκες κατάφεραν να μπουν στην τελική 8αδα χάνοντας στις λεπτομέρειες την είσοδό τους στα μετάλλια.

Μπινιχάκης Μανώλης(53ος),Μακράκης Γιώργος(78ος),Μπαρμπούνης Νικόλας(83ος) και Καστανάκης Μιχάλης(94ος) αν και πρώτη φορά σε αγώνες έδειξαν ότι δε θα αργήσει να έρθει το αποτέλεσμα.

Στις νεάνιδες η Γαργανουράκη Πελαγία,στους πρώτους της αγώνες κι αυτή,έχασε την είσοδό της στις 32 λόγο απειρίας.

Την δεύτερη μέρα στα ομαδικά η ομάδα των εφήβων ανάμεσα σε 19 ομάδες κατέκτησε την 5η θέση χάνοντας την τελική 4αδα για 2 πόντους.

Στις νεάνιδες(Γαργανουράκη Πελαγία-Μελαμπιανάκη Ελένη-Παπαδοπούλου Μάγια) κατέκτησαν την 15η θέση χάνοντας από την μετέπειτα πρωταθλήτρια ομάδα.

Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές και ευχαριστεί τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στις μετακινήσεις των αθλητών.