HomeΣΠΟΡΤο σχέδιο προγράμματος της Β’ Εθνικής από την από την 6η έως την 9η αγωνιστική

Το σχέδιο προγράμματος της Β’ Εθνικής από την από την 6η έως την 9η αγωνιστική

Διαφήμιση
  • Μία πρώτη γεύση για το πώς ενδέχεται να γίνουν οι αγώνες * Ίσως γίνουν κάποιες αλλαγές λόγω ΚυπέλλουΝέο πρόγραμμα με την ελπίδα ότι δεν θα έχουμε ξανά κάποια διακοπή για να πεταχτεί στον κάλαθο των αχρήστων… Η Ένωση Β’ Εθνικής έκανε γνωστό  το αρχικό σχέδιο για το πώς θα γίνουν οι αγωνιστικές από την 6η έως την 9η.

    Αυτό που μπορεί αρχικά να παρατηρήσει κανείς είναι πως έχει παρθεί η απόφαση όλα τα παιχνίδια να γίνονται ίδια μέρα και ώρα (15.00) από τη στιγμή που δεν υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη. Βέβαια, αυτό δεν βοηθά τον κόσμο να δίνει το παρών σε περισσότερα ματς του ενός.

    Από εκεί και πέρα, υπάρχει μία σημείωση για την 6η αγωνιστική. Ενδέχεται σε αυτή να γίνουν κάποιες αλλαγές λόγω των αγώνων του Κυπέλλου για την 3η αγωνιστική των ομίλων του, η οποία θα γίνει από τις 13 έως τις 15 Δεκεμβρίου. Τέλος, θα υπάρχει αναγκαστικά αγωνιστική τέσσερις μέρες πριν τα Χριστούγεννα λόγω των αναβολών που προηγήθηκαν.

    Αναλυτικά:

    6η αγωνιστική

    Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

    Αιγινιακός – Απόλλων (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)

    Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)

    Αναγέννηση Καρδίτσας – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

    Σπάρτη – Καλλονή (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

    Άρης – Τρίκαλα (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

    Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

    Καλλιθέα – ΟΦΗ (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

    Πανθρακικός – Πανελευσινιακός (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

    ΑΟ Χανιά – Λαμία (15:00)

    7η αγωνιστική

    Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου

    Κισσαμικός – Αιγινιακός (15:00)

    Αχαρναϊκός – Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Αχαρνών)

    ΟΦΗ – Παναιγιάλειος (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

    Πανελευσινιακός – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)

    Απόλλων – Αχαρναϊκός (15:00)

    Καλλονή – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

    Λαμία – Καλλιθέα (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

    Τρίκαλα – Πανθρακικός (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

    Άρης – ΑΟ Χανιά (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

    8η αγωνιστική

    Τετάρτη 4 Ιανουαρίου

    Κισσαμικός – Απόλλων (15:00)

    Πανσερραϊκός – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Σερρών)

    Αιγινιακός – Καλλονή (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)

    Αγροτικός Αστέρας – ΟΦΗ (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)

    Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανελευσινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

    Παναιγιάλειος – Λαμία (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

    Σπάρτη – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

    Καλλιθέα – Άρης (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

    Πανθρακικός – ΑΟ Χανιά (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

    9η αγωνιστική

    Κυριακή 8 Ιανουαρίου

    Απόλλων – Αχαρναϊκός (15:00)

    Καλλονή – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

    ΟΦΗ – Πανσερραϊκός (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

    Πανελευσινιακός – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)

    Λαμία – Αγροτικός Αστέρας (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

    Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

    Άρης – Παναιγιάλειος (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

    ΑΟ Χανιά – Σπάρτη (15:00)

    Πανθρακικός – Καλλιθέα (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

Διαφήμιση