HomeΣΠΟΡΚέρκυρα – Λάρισα 2-0

Κέρκυρα – Λάρισα 2-0

Η Κέρκυρα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Super League, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής επικράτησε 2-0 της Λάρισας. Οι «Φαίακες» άνοιξαν το σκορ στο 24’ με τον Ντουαλά, ενώ στο 38’ ο Επστάιν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά το πρώτο 20λεπτο, η Κέρκυρα απείλησε στο 21’ με τον Τουράμ, ενώ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ντουαλά στο 24’. Η Λάρισα έγινε απειλητική σε δύο φάσεις με τον Ναζλίδη στο 32’ και τον Αναστασόπουλο στο 34′, όμως η Κέρκυρα σκόραρε για δεύτερη φορά και καθάρισε το ματς.

Στο 39′ ο Ντουάλα έκλεψε την μπάλα, ο Ζορμπάς βρήκε στον Επστάιν και εκείνος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε για το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις με την Κέρκυρα να μην ρισκάρει και να διαφυλάσσει το προβάδισμά της.

Γκολ: 24;Ντουαλά, 39′ Επστάιν

Κίτρινες κάρτες: Σιόντης, Ζορμπάς, Γεωργίου – Αναστασόπουλος, Φάρκας