HomeΣΠΟΡOλοκληρώθηκε το Εργασιακό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ΔΟΠΑΦΜΑΗ – Νικητές οι προπονητές

Ολοκληρώθηκε την Τετάρτη 29 Ιουνίου το 5ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου ΔΟΠΑΦΜΑΗ, με την διεξαγωγή του τελικού στο κεντρικό γήπεδο του Παγκρήτιου Σταδίου. Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε αυτή των Προπονητών  η οποία επικράτησε με 5-1 της ΕΛΜΕ.

Στον μικρό τελικό οι Παλαίμαχοι Αγίας Βαρβάρας επικρατήσαν με 4-2 των Παλαιμάχων του ΠΟΑ και πήραν  την 3η θέση .Την απονομή στους νικητές έκανε ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου Ηρακλείου κ. Κώστας  Βαρδαβάς.

Το πρωτάθλημα διήρκησε τρεις μήνες, συμμετείχαν 24 ομάδες και 520 αθλητές εργαζόμενοι . Διεξήχθησαν  128 αγώνες  και σε όλους υπήρχε ιατρική κάλυψη.