HomeΣΠΟΡΚέρκυρα – Ζάκυνθος 4-0

Κέρκυρα – Ζάκυνθος 4-0

Εύκολο απόγευμα για την Κέρκυρα, η οποίο χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, επικράτησε με 4-0 της Ζακύνθου στο ντέρμπι του Ιονίου. Το σκορ για τους «Φαίακες» άνοιξε ο Ζορμπάς με δεξί σουτ στο 28ο λεπτό, με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί. Στο 58′ ο Γκομές έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του και δύο λεπτά αργότερα ο Χιντζίδης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το 3-0. Το τελικό 4-0 «έγραψε» με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ο Κόντος στο 70′.

Οι συνθέσεις

Κέρκυρα: Αραμπατζής, Γκόμεζ, Χιντζίδης, Βενέτης, Γρομητσάρης, Ζορμπάς (65′ Φάμπιο), Κόντος (80′ Καρντόσο), Νίκιτς, Ανδρεόπουλος, Αρναρέλλης (71′ Σουάνης), Μπαλντοβαλίεφ.

Ζάκυνθος: Παπαδόπουλος, Ορφανίδης, Τσιάμης, Ζέλιος (62′ Ν. Πέττας), Αποστόλου, Ζαϊρί, Κουρέλλας (78′ Μεντούρ), Κυριακίδης, Πεχλιβανόπουλος, Σταματής, Κρολ (85′ Αντωνίου)